ساخت مواد با روش ماشین

مطالب دیگر:
🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه اجتماعی🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه انسانی🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه رابطه ای🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه روانشناختی🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه سازمانی🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه فکری،مفاهیم و انواع آن🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه گذاری ، عدم تقارن اطلاعات و مدیریت وجوه نقد🔍پیشینه و مبانی نظری سرمایه، سرمایه ی انسانی، سرمایه ی اجتماعی و شاخص های اندازه گیری آنها🔍پیشینه و مبانی نظری سطوح انگیزه یادگیری بالینی🔍پیشینه و مبانی نظری سكولاريزاسيون و حجاب🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان در ایران و جهان🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان و ایمان🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان و تعریف آن🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان وایمان با شادکامی🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان وعلت اختلال روانی🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روان🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روانی سالمندان🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روانی و اثر بخشي مهارت هاي حل مساله و حل تعارض🔍پیشینه و مبانی نظری سلامت روانی و تعارض
ساخت مواد با روش ماشین|922810|atf
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان ساخت مواد با روش ماشین هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقالات شیمی با فرمت DOC صفحات 85

بسمه تعالی

بعضی از مواد ممکن است از طریقی غیر از عملیات گرمایی ساخته شوند،در صورتی که این مواد با روش ماشین کاری ساخته می شوند، از قواعد زیر پیروی می کنیم.

1- همیشه ابزار تیز باشد.

2- زاویه براده،آزاد و تمایل قلم برش را تقلیل دهد.

3- از سرعت برش مناسب و یکنواخت استفاده کنید.

4- از سرعت برشی در حدود 12 تا 15 m/min متر بر دقیقه استفاده کنید.

5- مواظب باشید که ابزار برش هنگام کار باعث افزایش سختی و لعاب سطحکار نشود.

6- اغلب برش خشک(بدون استفاده از مایعات خنک کننده)بهتر است. روغنهای برش باعث ایجاد لعابسطحی می شوند،برای خشن کاری و براده برداری زیاد می توان از روغن سولفوره استفاده کرد.

7- برای پرداخت کاری یکبار ظریف و خشک بدهید، در فرزکاری پروفیلی هنگام پرداخت کاری بار هم جهت باعث آزاد شدن فنریت در تیغه فرز می شود.

8- نوک مته ها را همانطور که نشان داده شده اصلاح کنید.

9- وقتی باید با مواد سخت کار کرد،در صورت امکان می توان از ابزار برشی با نوک الماسه استفاده کرد.

نکته:

کارگاههای تولید(ماشین ابزار)باید به روغنهای برش برای مقصودهای مختلف مجهز باشند. به کتاب راهنمای ماشین کاری رجوع کنید.

ایمنی

اگر موادی که برای خنک کاری استفاده می کنید قابل احتراق باشند، برای جلوگیری از آتش سوزی باید بخار متصاعد از آن گرفته شود.

استفاده از شابلنها

شابلنها از لحاظ نحوه استفاده دو دسته کلی دارند:

(a شابلن ساده: این نوع شابلن حرکت افقی و عمودی را به ماشین ارائه می دهند.اندازه ارتفاع به وسیله فرم شابلن ارائه می شود و اندازه طولی بوسیله حرکت میز ماشین تامین می شود.

b) شابلن افقی: این نوع شابلن دو نوع حرکت افقی را به ماشین ارائه می دهد.حرکت لازم در جهت عمودی باید با دست به میز ماشین داده شود.

c) شابلن ترکیبی: در شابلن ترکیبی، یک شابلن افقی فرم هر دوجهت افقی را به ماشین ارائه میدهد و یک بلوک هم (شابلن ساده) حرکت عمودی را ارائه می دهد. در تمام مدت سوزن کپی از فرم بلوک پیروی می کند و شابلن افقی هم در موقعیت مقتضی روی سوزن کپی اثر میگذارد.

عواملی که در انتخاب مواد شابلن اثر می گذارند، این دو هستند:

1- مواد مقاوم در مقابل سایش باشند.

2- سالم باشند.

(یک شابلن که برای فرز کپی بکار می رودلازم است که با دوام و بسیار دقیق باشد، ولی در آنجایی برای چک کردن کار هنگام خشن کاری استفاده می شود،ممکن است از جنس نرمی بوده و یا دقت کمی داشته باشد).

موادی که معمولا برای ساختن شابلن بکار می روند عبارتند از:

2- پروفیل آماده از فولاد ساده.

3- مواد اولیه ای که تا اندازه معینی سنگ زنی شده اند.

4- ورق برنج برای کارهایی که مقاوم

5- ورق پرسپکس بودن در مقابل سایش

6- ورق آلومینیم در آنها لازم نیست.

7- ورق روی

نکته:

همیشه نازکترین مواد را انتخاب کنید تا نیاز را به درستی برآورده کنند. مواد انتخاب شده حتما باید صاف و سالم باشند.

ساختن یک شابلن

خط کشی